NASA udowodniła, że Pluton ma serce.
My udowadniamy, że Szczecin ma serce.
Planet Head Day ma swoje korzenie w misji NASA New Horizons. Przedstawiciel Uniwersytetu Maine w tej misji, profesor Kevin McCartney, zainicjował pierwsze wydarzenie w 2007 roku, odnosząc się do leczenia raka swojego bliskiego przyjaciela, Jeanny McGowan. Wpadł na pomysł, aby promować zarówno naukę, jak i solidarność z pacjentami chorymi na raka. Tak zwani PlanetHeads nie tylko przekazywali pieniądze, ale także poświęcali coś osobistego, swoje włosy. Ogolone głowy były malowane w kolor wybranej planety, nawiązując do kontekstu NASA. Z uznaniem szefa
słynnej misji NASA, Alana Sterna, Fundacja SAIL wraz
z McCartneyem zainicjowała pierwsze
Planet Head Day w Polsce
dziesięć lat później.
Osoba, która okazuje solidarność z chorymi na raka poprzez darowiznę, a następnie publicznie jest ogolona i pomalowana w barwach planety na scenie.
Firma, instytucja lub osoba, która wspiera naszą sprawę poprzez darowizny lub poprzez zostanie patronem stacji planetarnej.
Dorosły lub nastolatek, który wspiera nas przy przygotowaniu, organizacji i przeprowadzeniu lub postprodukcji wydarzenia.
Merkury jest najbliższą planetą Słońca - w odległości zaledwie jednej trzeciej odległości między Słońcem a Ziemią. Gdzie lepiej można nauczyć się o budowie i funkcjonowaniu instalacji energii słonecznej?
Stacja Merkury zawierała atrakcję z zestawem modeli odnawialnych źródeł energii. Demonstrowano różne sposoby pozyskiwania zielonej energii: energię wiatrową oraz słoneczną. Do tego wykorzystano miniaturowe modele panelu fotowoltaicznego oraz turbiny wiatrowej. Uczestnicy zapoznali się również z komponentami instalacji solarnej i jej rozwojem w różnych częściach Polski.
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.
Planeta Wenus kiedyś przypominała Ziemię: wielkie oceany, łagodny klimat, atmosfera sprzyjająca życiu. Nagła katastrofa klimatyczna, która się wzmacniała, stworzyła piekielne warunki. Oceany wyparowały. Obecnie Wenus jest najgorętszą planetą, osiągającą 450 stopni Celsjusza. Jej atmosfera ma 90 razy większe ciśnienie niż na Ziemi, a deszcz pada w postaci ciekłego metalu.
W ramach planety Wenus organizowano doświadczenie, które poprzez zabawę, edukowało na temat zmian klimatu. Uświadamialiśmy uczestników o roli gazów cieplarnianych w zachodzących zmianach klimatu, w tym efektu cieplarnianego. Zaprezentowano model ukazujący intensywną absorbcję promieniowania podczerwonego przez gazy cieplarniane i zwizualizowanie tego mechanizmu z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Jest to typowe wykorzystanie praktycznego doświadczenia zamiast zwykłej nudnej nauki z książek, która nie jest tak efektowna.
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.
Tradycyjnie celem charytatywnym jest pomoc osobom chorym na raka. Wcześniej Dzień Planet Head zbierał fundusze na remont kliniki dla dzieci chorych na raka w Szczecinie. Tegoroczny cel charytatywny to zebranie środków na zorganizowanie wakacji dla dzieci cierpiących na raka. Zarówno remont, jak i wakacje organizowane są przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe.
Klinika stowarzyszenie Prosimy o wsparcie naszych działań charytatywnych poprzez darowiznę na nasze konto charytatywne, z tytułem: "Planet Head Day". 100% Twojej darowizny zostanie przeznaczone na cel charytatywny, bez kosztów administracyjnych.
Właściciel: Fundacja SAIL
IBAN: PL14 1020 4812 0000 0202 0160 2937
SWIFT / BIC: BPKOPLPW
Tytuł: "Planet Head Day"
created with
Joomla Page Builder .